KONST / Litografier / Färglitografi 13152112
nr 1315 2112
Walasse Ting
(1929-2010), Kina/USA
Färglitografi, Walasse Ting (1929-2010), Kina. Signerad, numrerad 58/200, daterad 1981. Motivet: 44x59cm
Walasse Ting, kinesisk/amerikansk konstnär född 1929, död 2010.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 23 mars 2020
kl 19:07:22
22/3 23:30:36
23/3 19:06:39
23 mar
Walasse Ting
Läs mer om Walasse Ting